Fiil Çalışmaları

Fiil Çalışmaları

Arapçaya çalışmaya başlayanların hemen hemen tamamının ilk çalışmaya başladıkları ve en çok da zorlandıkları konu fiil çekimleridir.

Biz videolarımıza başlarken fiiler yerine bitişik zamirlerle çalışmaları uygun gördük. En azından çalışmaya başlar başlamaz kitabımız Kur-an’ı Kerim’den hemen bir şeyler anlamaya başlayalım istedik.

Bitişik zamirlerden sonra fiileri diğer dillerde olduğu gibi ikiye ayırarak düzenli ve düzensiz fiiler şeklinde incelemenin daha kolay olacağını düşündük ve bu yönde videolarımıza devam ettik.

Dowload bölümden derslerin pdfleri ve derslerde geçen kelime, cümle ve fiillerin resimlerini akıllı telefonunuza indirerek ilk fiil çalışmalarına da bu şekilde başlayabilirsiniz.

Burada tıpkı videolarda izlediğimiz yol gibi size de tavsiyemiz bir fiilin bütün şahız zamirleri için çekimlerini ezberlemek yerine ben, sen ve o için ilk çalışmalarımızı yapmamızın yerinde olacağını düşünüyoruz.

Yeni sitemiz henüz yapım aşamasında olduğu için ilerleyen zamanlarda ilk on fiil, ilk yirmi ilk yirmi beş fiil ve ilk yüz fiil şeklindeki çalışmalarımızı da sizlerle paylaşacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir