Basit Cümleler

Bu basit cümleler bölümünde

Кто вы? Как вас зовут? Откуда вы? Вы говорите по-русски? Вы изучаете русский язык? Как вы говорите по-русски? Что вы любите делать вечером? Вы можете говорить по-русски? Вы хорошо знаете английский язык? Вы всё понимаете, когда преподаватель говорит по-русски? Что вы должны делать вечером? Что вы хотите делать дома?

Gibi içinde fiil olan cümlelere geçmeden önce aşağıdaki örneklerde görüldüğü gibi bu nedir? Bu kimdir? Şeklinde soru cümleleri ve cevap cümleleri üzerinde duracağız.

Кто Это? Это Антон. Кто Это? Это собака. Что Это? Это аудитория. Что Это? Это стол. Кто Это? Это преподаватель. А кто Это? Это студентка. Что Это? Это стол. А что Это? Это стул. Это доска? Да, доска. Это учебник? Нет, Это не учебник.

Ardından

У меня есть работа. Bir işim var. У тебя есть работа. Bir işin var. У меня есть семья. Benim bir ailem var. У меня есть мечта. Bir hayalim var.  У тебя есть цель. Bir amacın var. У них есть мечта. Bir hayalleri var.  У нас есть цель. Bir hedefimiz var. У меня есть работа. Bir işim var. У тебя есть работа. Bir işin var. У меня есть семья. Benim bir ailem var.

Şeklindeki cümlelerden sonra kimin sorularını soracağımız cümleler bulunacak basit cümleler bölümünde.

Чей Это преподаватель? Bu kimin öğretmeni? Чьи Это учебники? Bunlar kimin ders kitapları? Şeklindeki sorularla devam edeceğiz nasipse.

Pdflerdeki cümleleri sizlerin de cep telefonunuzda yazarak çalışmanız sizin için faydalı olacaktır. Çalışmalarınızda başarılar dileriz. 02.04.2022

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir