Amip gibi nasıl çoğaldılar?

Amip gibi nasıl çoğaldılar?

“Amip gibi kısa sürede çoğaldık” diyorlar. Peki, bu iş bu noktaya nasıl gelebildi? Avrupa’da, Amerika’da bu olaylar çok çok uzun sürelerde gerçekleşmiş. Başta Avrupa’da kilisedeki rahipler susturulmuş. Basınla yayınla çok uzun süre çalışmalar yapılmış. Ve öyle bir an gelmiş ki, artık bunu kabul etmeyen rahip yobaz kabul edilmiş. Çünkü Hristiyanlıkta da suç bu tür ilişkiler. Daha doğrusu suçtu diyelim.

Avrupa’da, Amerika’da bu olaylar belki 100-150 yıllık süreç içerisinde gelişmiş Türkiye’de ise çok çok hızlı gelişiyor. Türkiye’de bu kadar hızlı gelişmesinin sebebi ise Avrupa’da, Amerika’da yaşadıkları tecrübeler.

Basını, televizyonları, radyoları, dizileri, filmleri, hukuku, müziği, sanatı, eğitimi, nasıl kullanacaklarını çok iyi biliyorlar. Yaptıkları çalışmaların ne gibi sonuçlar verdiğinin raporlarını tutuyorlar. Bu raporlar üzerinde tartışıyorlar, neler yapabilirizi konuşuyorlar.

Bir ev hanımı ya da bir profesör okunmuş ya da okumamış kapıcı ya da bir siyasetçi hiç kimseyi es geçmiyorlar herkese ama herkese ulaşmaya çalışıyorlar.

Dindara niye dindarsın demiyorlar, ateiste niye ateistsin demiyorlar. Sağcıya niye sağcısın, solcuya niye solcusun demiyorlar.

Peki neden? Çünkü dindara neden sen dindarsın dedikleri zaman ilerleyemediklerini gördüler. İnsanları olduğu gibi kabul edelim, insanları inançlarından, ırklarından, dinlerinden, dillerinden dolayı yargılamayalım. Biz sadece kendi mağduriyetimizi anlatalım. İşte buna karar verdiler ve kendi mağduriyetleri üzerinden kazanmaya başladılar. Filmlerde, dizilerde hep mağdurdular, köşe yazarları bunların mağduriyetlerini yazmaya başladı.

Toplumun bazı kesimlerine gidip sizi çok iyi anlıyoruz, biz de mağduruz dediler. Artık sokaklarda her yerdeydiler. O kazanımlarla da adeta şu anda saldırıya geçtiler.

SMA tip1 hastası çocuklarının anneleri sokaklarda “çocuğum ölmesin” diye yalvarıyorken.

Profesörü, doçenti üniversitelerde bu mağduriyetleri yazmaları için tez ödevi olarak verdiler.

İmam Hatip Lisesi mezunu kız çocuğu üniversitede yüksek lisans tezi yazı. Kanuni olarak haklı olmalarına rağmen mağdurlar alamına gelecek şekilde.

Rakibi kendi tarafına çekip kendi adına savaştırmak bu olsa gerek.

Rahat bırakın çocukları. Mağdur etmeyin. Cinsiyetsizleştirmeyin. Paranızı cinsiyetsizleştirme etkinliklerine harcayacağınıza çocukları yaşatmaya harcayın. Çocukları bu kadar çok düşünüyorsanız sma tip1 hastası çocuklara yardımcı olun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir